0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Veľkonočný Rím autobusom

Kategória Autobusové
Destinácia Rím
Dĺžka pobytu 5 dni 2 noci
Doprava autobusová
Typ stravy 2x raňajky
Sprievodný jazyk Slovensko

Termíny

1.deň

Odchod z Bratislavy o 15.00 hod. Tranzit cez Rakúsko nonstop jazdou do Talianska.

2.deň

V ranných hodinách príchod do RÍMA, prehliadka mesta (Španielske námestie s monumentálnymi schodmi, Fontána di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Námestie a Bazilika sv. Petra vo Vatikáne). Popoludní ubytovanie skupiny. Večer účasť na slávnostnej Krížovej ceste v Koloseu. Nocľah.

3.deň

Raňajky, prehliadka ďalších pamätihodností mesta: Chrám sv. Pavla za hradbami, Lateránska bazilika, Sväté schody, Chrám sv. Klementa, S. Pietro in Vincoli / Chrám sv. Petra v okovách, Bazilika S. Maria Maggiore. V podvečer návšteva Pápežského slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda s účasťou na veľkonočnej vigílii, slávnosti Vzkriesenia. Nocľah.

Strava : Raňajky
4.deň

Po raňajkách odchod na Námestie sv. Petra, kde je tradičná veľkonočná sv. omša so slávnostným požehnaním Svätého Otca Urbi et Orbi. Po skončení sv. omše pokračovanie v prehliadke mesta: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Vo večerných hodinách odchod z Ríma.

Strava : Raňajky
5.deň

V poludňajších hodinách príchod do Bratislavy.

2x hotel s raňajkami

V cene je zarátané:
autobusová doprava, 2x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 2x kontinentálne raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

V cene nie je zarátané:
poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 10 EUR/pobyt, príplatok za 1-lôžkovú izbu: 55 EUR, orientačné vstupné – Vatikánske múzeá 16 EUR, kupola Baziliky sv. Petra 6 EUR / výťahom 8 EUR, Koloseum, Palatinum, Forum Romanum 12 EUR, dolná Bazilika sv. Klementa 10 EUR


Doprava v Ríme: 1 lístok 1,50 EUR, 1-dňový lístok 7 EUR, 3- dňový lístok 18 EUR

Upozornenie: na území mesta Rím je zavedený poplatok za ubytovanie. Uvedený poplatok sa vyberá na mieste v hotovosti od každého klienta, ktorý prenocuje na území mesta. Jeho výška je 3 až 6 EUR/osoba/noc podľa kategórie hotela.

Je zákaz vstupu turistických autobusov do centra Ríma (za mestské hradby). V centre mesta je presun možný príslušnými linkami mestskej dopravy (metro)

Komplexné cestovné poistenie (2€/deň/os.)
2 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (55€)

povinné

55 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012