0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Sri Lanka - poznávanie s pobytom pri mori

Kategória Letecké
Destinácia Srí Lanka
Dĺžka pobytu 11 dni 8 noci
Doprava Letecká z Viedne/ Bratislavy
Typ stravy 8x polpenzia
Sprievodný jazyk Slovensko

Termíny

1.deň

Odlet z Viedne alebo Bratislavy s prestupom.

2.deň

Prílet na SRÍ LANKU. Presun naprieč tropickou prírodou  do PINNAWELY, kde sa nachádza Sloní sirotinec. Je tu z bezprostrednej blízkosti k videniu viac než 70 slonov a malých sloníčat.  Presun do HABARANE, kde je ubytovanie.

3.deň

Navštívime Skalnú pevnosť, Leviu Horu, tzv. ôsmy div sveta – SIGIRIYA (UNESCO).  Je to 200 m vysoká skalná pevnosť, z ktorej sa nám naskytne jedinečný a dych vyrážajúci výhľad. V HABARANE si vyskúšame jazdu na slonoch, ktorá nesmie pri návšteve Srí Lanky chýbať. Popoludní safari v národnom parku MINNERIYA kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu. Podvečer absolvujete tradičnú ayurvedskú masáž.  Návrat do hotela, večera a nocľah.

Strava : Polpenzia
4.deň

Návšteva skalných chrámov v DAMBULLE (UNESCO), kde je  viac ako 150 sôch Buddhu a nádherné nástenné maľby. K videniu je 14 metrová socha ležiaceho Buddhu vytesaná do skaly a komplex piatich jaskýň považovaný za najväčšiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete. Zástavka v MATALE, kde sa nachádza čarovná záhrada korenia. Tu sa dozvieme ako rastú rôzne druhy korenín a byliniek, na čo všetko sa používajú a ochutnáme aj skvelý bylinkový čaj. Bývalé kráľovské hlavné mesto KANDY (UNESCO) je zmesou rôznych typov orientálnej a koloniálnej archtektúry. Počas prehliadky navštívime obchod s hodvábom, kde budeme mať možnosť vyskúšať si typický srí lanský odev pre ženy „saree“ a pre mužov „saroon“. K večeru budeme svedkami predstavenia tradičných kandyjských tancov, ktoré budú zakončené skvelou ohňovou šou. Po predstavení návšteva azda najposvätnejšieho buddhistického chrámu Dalaga Maligawa - Chrám Buddhovho zubu.

Strava : Polpenzia
5.deň

Ráno sa prejdeme po Kráľovskej botanickej záhrade, je to najväčšia botanická záhrada na ostrove, kde uvidíme rôzne druhy exotických stromov, kvetov a rastlín, dom orchideí, palmovú avenue, gigantické kokosy. Presun  do najmalebnejšej oblasti Srí Lanky. Zelené stromy, všade naokolo hory a kopce, vodopády, úchvatná scenéria krajiny, podmanivá vôňa čaju, nespočetné množstvo čajových plantáží, zberačky čaju, fabrika na výrobu čaju, kde ochutnáme originálny Cejlonský čaj preslávený po celom svete. Mesto NUWARA ELIYA tzv. Malé Anglicko so silným nádychom britského koloniálneho vplyvu. 

Strava : Polpenzia
6.deň

Jazda vlakom smerom k pobrežiu. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebnú scenériu krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domáceho obyvateľstva je ozajstný zážitok. Táto cesta cez hory a kopce patrí vraj k najkrajším   na celom svete. Ubytovanie v hoteli pri mori, oddych. 

Strava : Polpenzia
7.deň

Pobyt pri mori. Nocľah.

Strava : Polpenzia
8.deň

Pobyt pri mori. Nocľah.

Strava : Polpenzia
9.deň

Pobyt pri mori. Nocľah.

Strava : Polpenzia
10.deň

Doobeda možnosť oddychu na pláži. Poobede prehliadka hlavného mesta COLOMBO. Unikátne mesto, kde je prepojenie starého s novým a moderného s tradičným. Uvidíme „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie Nezávislosti, Mestskú radnicu, BMICH Konferenčnú halu, jazero Beira, promenádu Galle Face Green, zažijeme rušnú dopravu hlavného mesta. Nakoniec zájdeme na rozlúčkovú večeru. Transfer na letisko.

Strava : Polpenzia
11.deň

Odlet zo Srí Lanky s prestupom. Prílet do Viedne alebo do Bratislavy.

8x hotel s polpenziou

V cene je zarátané: letecká doprava, poplatok za umiestnenie batožiny v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, vstupný registračný poplatok, transfer letisko – hotel – letisko, transfery podľa programu, 8x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v meste, 8x polpenzia + večera v deň odletu, prehliadky podľa programu so všetkými vstupmi, anglicky hovoriaci miestny národný sprievodca, slovensky/česky hovoriaci sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z. 

Povinný príplatok: letiskové a servisné poplatky 350 EUR

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330 EUR

Príplatok za transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava: 30 EUR/osoba

V cene nie je zarátané: poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 37,40 EUR/pobyt

Komplexné cestovné poistenie (3,40€/deň/os.)
3 €
Letiskové a servisné poplatky (350€/os.)
povinné
350 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (330€)

povinné

330 €
Transfer Bratislava-letisko Viedeň-Bratislava (30€/os.)
30 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012