0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Írsko – 40 odtieňov zelenej

Kategória Letecké
Destinácia Írsko
Dĺžka pobytu 8 dni 7 noci
Doprava letecká z Bratislavy
Typ stravy 7x raňajky
Sprievodný jazyk Slovensko

Termíny

1.deň

Odlet z Bratislavy v ranných hodinách, prílet do Dublinu v dopoludňajších hodinách, presun na hotel, ubytovanie a následne presun do centra Dublinu, prehliadka mesta – slávne dublinské mosty, O'Connell street, Trinity College, dom Oskara Wilda, slávny Temple Bar, aj mnoho iného, večer návrat na hotel, nocľah.

2.deň

Oo raňajkách presun k jednému z najzachovalejších hradov Írska, Malahide Castle, s prekrásnym parkom, prehliadka hradu so sprievodcom, voľný program v areáli hradnej záhrady. Potom presun do pohoria Wicklow, kde je situovaný bývalý kláštor Glendalough zo 7. storočia. Prehliadka zrekonštruovaného areálu ako aj mimoriadne malebného údolia, nazývaného tiež Údolie dvoch riek. Po príjemnej prechádzke sa presunieme na ubytovanie, nocľah.

Strava : Raňajky
3.deň

Po raňajkách presun k legendami opradenej zrúcanine Rock of Cashel, sídla kráľov z Munsteru, údajne miesta, ktorého sa aj diabol obával. Prehliadka komplexu, následne presun k hradu Blarney, na ktorom uchovávajú kameň výrečnosti, po pobozkaní ktorého sa rozviaže jazyk každému. Po absolvovaní prehliadky presun na juh Írska do mestečka a prístavu Cobh, ktorého história je spätá s príbehom írskeho vysťahovalectva. Je to zároveň miesto, kde naposledy kotvil Titanic pred vyplávaním do Ameriky. V mestečku sa nachádza jedinečné múzeum, ktoré nám rozpovie príbeh Titanicu. Podvečer presun na ubytovanie, nocľah.

Strava : Raňajky
4.deň

Po raňajkách odchod na najznámejší „turistický“ okruh Írska Ring of Kerry - malebné írske dedinky, netradičné írske tradície a zvyky napr. sviatok capa, chutná írska káva v jednom z najstarších hostincov Írska, ktorý navštívila aj Julia Roberts, ukážka práce a cvičenia ovčiarskych psov, typické rybárske mestečká, nádherné výhľady, rašelinové polia. Celý deň prežijeme v objatí krásnej prírody, podvečer presun na ubytovanie, nocľah.

Strava : Raňajky
5.deň

Po raňajkách návšteva najkrajšej írskej dediny Adare, s typickými slamenými strechami, presun na neďaleký hrad Bunratty s dochovaným podhradím, kde je umiestnený jeden z najlepších ľudových skanzenov Írska, voľný program v areáli skanzenu následne presun na miesta, kde sa natáčal aj Harry Potter úchvatné Mohérové útesy ponúkajúce strhujúci výhľad. Po prehliadke útesov prejazd cez mesačnú krajinu národného parku Burren. Na záver dňa si prezrieme aj megalitickú stavbu Poulnabrone Dolmen. Ubytovanie, nocľah.

Strava : Raňajky
6.deň

Po raňajkách presun do oblasti stredného Írska, návšteva povodia rieky Shannon, kde sa nachádza miesto spojené s najstaršími dejinami Írska, miesto, ktoré v stredoveku poznali všetci vzdelanci Európy, kláštorný komplex Clonmacnoise s írskymi krížmi a kruhovou vežou. Potom presun k povinnej gastronomickej zastávke spojenej s ochutnávkou toho najlepšieho čo Írsko ponúka – pálenica Tullamore s ochutnávkou whiskey. Nakoniec sa zastavíme na ikonickom mieste – Hill of Tara – miesto odkiaľ vládli írski králi. Podvečer presun do Dublinu, ubytovanie, nocľah.

Strava : Raňajky
7.deň

Po raňajkách opäť návšteva Dublinu, možnosť navštíviť pivovar Guinness, alebo voľný program v najväčšom írskom meste. Večer odchod na hotel, nocľah.

Strava : Raňajky
8.deň

Po raňajkách presun na letisko, odlet na Slovensko.

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Strava : Raňajky

7x hotel s raňajkami

Cena zhŕňa:
Spiatočnú leteckú prepravu do Dublinu, autokarovú prepravu počas pobytu, 7x ubytovanie s raňajkami, ochutnávku whiskey, sprievodcu CK Bon Tour, povinné zákonné poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: letiskové a servisné poplatky 180 Eur/ os.
Komplexné cestovné poistenie 2 Eur/ os./ deň, vstupy v rámci programu, príplatok za jednolôžkovú izbu 280 Eur/ 7 nocí

Komplexné cestovné poistenie (2€/deň/os.)
2 €
Letiskové a bezpečnostné poplatky (180€/os.)

povinné

180 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (280€)

povinné

280 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012