0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

New York – mesto, ktoré nikdy nespí

Kategória Letecké
Destinácia New York
Dĺžka pobytu 6 dni 4 noci
Doprava letecká z Budapešti
Typ stravy 4x raňajky
Sprievodný jazyk Slovensko

Termíny

1.deň

Odlet z letiska Budapešť do New Yorku. Prílet do NY, presun metrom na hotel. Podvečerná prechádzka mestom - námestie Times Square, kde ruch neutícha počas dňa ani v noci. Večer návrat do hotela.

2.deň

Raňajky, celodenná prehliadka mesta: Battery Park, plavba loďou na Liberty Island - Socha Slobody – jeden zo symbolov mesta, Ellis Island – múzeum imigrantov, dolný Manhattan, Wall Street a Newyorská burza cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church, pamätník Ground Zero ale aj nová budova svetového obchodného centra. Prechádzka po prvom a najslávnejšom moste New Yorku – Brooklyn Bridge, ktorý spája Manhattan s Brooklynom. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

Strava : Raňajky
3.deň

Raňajky, prehliadka mesta: Empire State Building – návštevníkom sa z výhliadky naskytne neopakovateľný pohľad na New York. Flatiron Building – slávny mrakodrap prezývaný tiež žehlička. A do tretice ďalší známy mrakodrap so šupinatým špicom – Chrysler Building. Prechádzka po známej 5th Avenue s luxusnými butikmi a obchodmi svetoznámych značiek – individuálne voľno a možnosť nákupov. Popoludní Rockefeller Plaza a návšteva blízkej Katedrály St. Patrick, ktorá je najväčšou katolíckou katedrálou v USA. Večer návrat do hotela.

Strava : Raňajky
4.deň

Raňajky, pokračovanie v prehliadke mesta: Central Park – najnavštevovanejší mestský park USA s romantickými zákutiami, fontánami a zoologickou záhradou. Návšteva známej mestskej štvrte: China Town a z Big Apple, ako New York nazývajú praví Newyorčania, sa tak na pár okamihov prenesieme do vzdialenej Číny. Štvrť Soho s množstvom galérií, kaviarní, obchodov, butikov, individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat späť do hotela.

Strava : Raňajky
5.deň

Raňajky, dopoludnia Museum Mile – múzejná míla, kde si z bohatej ponuky múzeí vyberie naozaj každý. Odporúčame navštíviť napr. Metropolitan Museum of Art alebo American Museum of Natural History. Individuálne voľno a možnosť nekonečných nákupov v obchodných domoch za vynikajúce ceny. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a presun na letisko. Odlet v neskorých večerných hodinách.

Strava : Raňajky
6.deň

Prílet do Budapešti.
(zmena programu vyhradená)

4x hotel s raňajkami

Cena zahŕňa:
4x ubytovanie
4x raňajky
leteckú prepravu do New Yorku a späť
1x batožinu do podpalubia do 23kg
1x príručnú batožinu do 8kg
sprievodcu CK
povinné zákonné poistenie CK

Cena nezahŕňa:
povinné príplatky: letiskové a servisné poplatky 350 EUR/os.,
dopravu metrom 3 $/ jazda
vstup/výstup z letiska 15 $/ os.
komplexné cestovné poistenie 3,5 Eur/ os./ deň
cestovnú autorizáciu ESTA - na požiadanie vybaví CK Bon Tour za poplatok 17 EUR
vstupy v rámci prehliadok – city pass 122 USD/ os. (zahŕňa vstupy do vybraných pamiatok)
príplatok za jednolôžkovú izbu 350 Eur/ 4 noci

Cestovná autorizácia ESTA (17€/os.)
17 €
Komplexné cestovné poistenie (3,50€/deň/os.)
3.5 €
Letiskové a servisné poplatky (350€/os.)
povinné
350 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (350€)
povinné
350 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012