0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Veľkonočný Salzburg a Bavorsko

Kategória Autobusové
Destinácia Salzburg Bavorsko
Dĺžka pobytu 4 dni 3 noci
Doprava autobusová
Typ stravy 3x raňajky
Sprievodný jazyk Slovensko

Termíny

1.deň

Odchod z Bratislavy o 07.00 hod. Príchod do Salzburgu okolo obeda. Návšteva vyše 400 ročného zámku HELLBRUNN, ktorý sa nachádza na predmestí Salzburgu. Okrem samotnej budovy zámku Vás určite upúta prekrásny zámocký park a vodné hry. Zaujímavosťou je mechanické divadlo s 200 figúrkami poháňanými vodou. Prehliadka samotného mesta SALZBURG. Ubytovanie v okolí Salzburgu.

2.deň

Po raňajkách pokračovanie do ETTALU, slávneho benediktínského kláštora, kde sa dodnes vyrába známy kláštorný likér, pokračovanie do Linderhofu – návšteva romantického zámku LINDERHOF obklopeného prekrásnou záhradou. Ubytovanie v okolí Schwangau.

Strava : Raňajky
3.deň

Raňajky, návšteva dvoch zámkov pod úpätím Álp v údolí medzi jazerami Alpsee a Schwansee. Zámok HOHENSCHWANGAU, kde Ľudovít II. strávil svoje detstvo a značnú časť mladosti. Zámok NEUSCHWANSTEIN, romantický rozprávkový zámok postavený na skalnom útese a prístupný len peši (asi 30 min. chôdze). Zo zámku sú prekrásne výhľady na okolie. Návšteva jedného z najkrajších rokokových kostolov sveta WIESKIRCHE (pamiatka UNESCO) v blízkosti mestečka Stengaden. Pri návrate krátka zastávka vo FÜSSENE, stredovekom mestečku a známom zimnom stredisku. Nocľah.

Strava : Raňajky
4.deň

Raňajky, krátka zastávka v GARMISCH-PARTENKIRCHENE – známom alpskom zimnom stredisku ležiacom pod najvyšším vrcholom Nemecka - Zugspitze. Pokračovanie do BERCHTESGADENU, malebného mestečka, ktorého dominantou je námestie s románskym kostolom sv. Petra a Jána z 12. storočia a zámok, ktorý bol letným sídlom Wittelsbachovcov. Aj keď v Bavorsku dominuje pivo, mestečko je známe aj pálenicou, kde pripravujú destiláty z horského enciánu. Dnešná ponuka predstavuje okolo 30 rôznych horských špecialít – bylinných a ovocných likérov. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, s príchodom v neskorých večerných hodinách.

Strava : Raňajky

3x hotel s raňajkami

V cene je zarátané:
autobusová doprava, 3x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

V cene nie je zarátané:
poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8 EUR/pobyt, príplatok za 1-lôžkovú izbu: 59 EUR, vstupné do zámkov cca 8 EUR/zámok (súhrnné vstupné vo výške cca 58 EUR)

Komplexné cestovné poistenie (2€/deň/os.)
2 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (55€)

povinné

55 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012