0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Dobrodružné Korutánsko pre deti

Kategória Autobusové
Destinácia Korutánsko
Dĺžka pobytu 2 dni 1 noci
Doprava autobusová
Typ stravy 1x raňajky

Termíny

1.deň

odchod v skorých ranných hodinách zo Slovenska, presun do metropoly Korutánska Klagenfurtu. Návšteva Minimundusu – sveta miniatúr, ktorý je cestovateľmi považovaný za jeden z najlepších na svete. Za pár hodín navštívime 45 štátov sveta, resp. to čo je pre tieto štáty najtypickejšie. Po tejto príjemnej zastávke budeme pokračovať priamo do srdca metropoly Klagenfurt a prezrieme si spolu historické centrum. Dozviete sa aj to, prečo na jednej z ulíc stojí socha malého škriatka. Podvečer sa presunieme na ubytovanie, nocľah.

2.deň

po raňajkách sa vydáme na plavbu jazerom Wörthersee, ktoré miestni prezývajú „Karibikom“. Počas plavby sa dostaneme do mestečka Maria Wörth, ktorého časť vybieha ako poloostrov práve do jazera Wörthersee. Vystúpime a budeme pokračovať k jednej z novodobých atrakcií Korutánska, k rozhľadni Pyramidenkogel. Keby sme ju nenavštívili, akoby sme tu ani neboli. Poskytuje nádherný výhľad na krajinu a aj výstup na ňu je zážitkom. Pre tých, ktorí majú radi adrenalín určite odporúčame využiť možnosť „rýchleho zostupu“ z nej v podobe šmykľavky. Po tomto skvelom zážitku sa presunieme k zrúcanine hradu Landskron. Dnes má prezývku „Vtáčí hrad s opičou horou“ a my tu absolvujeme prehliadku dravcov a čo je ešte zaujímavejšie pozrieme sa aj na makakov japonských, ktorí žijú jedine v Japonsku no a tu. Žije ich tu asi 150 a spolu so sprievodcom sa o nich dozviete viac. Po prehliadke zamierime na Slovensko, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Strava : Raňajky

1x hotel s raňajkami

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu CK, povinné zákonné poistenie CK

Cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie 2 Eur/ os./ deň, vstupy v rámci prehliadok, pobytovú taxu cca. 2 Eur/ os./ noc, príplatok za jednolôžkovú izbu 25 Eur/ 1 noci

 

Komplexné cestovné poistenie (2€/deň/os.)
2 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (25€)

povinné

25 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012