0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Za krásami Slovinska

Kategória Autobusové
Destinácia Slovinsko
Dĺžka pobytu 4 dni 3 noci
Doprava autobusová
Typ stravy 3x raňajky
Sprievodný jazyk Slovensko

Termíny

1.deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách cez Rakúsko do Slovinska. Našou prvou zastávkou bude vodopád na rieke Savici, z ktorého sa valí voda z výšky až 78 metrov. Neskôr sa presunieme k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je považované za najkrajšie jazero v Julských Alpách. Na záver dňa navštívime staré kúpeľné mestečko Bled pri smaragdovo zelenom jazere, ktoré tvorí bránu do Triglavského národného parku. Loďou sa preplavíme na ostrov Blejski otok na ktorom je postavený kostol Nanebovstúpenia Panny Márie a v ktorom si budete môcť zazvoniť na zvon prianí. V podvečerných hodinách odchod na ubytovanie.

2.deň

Po raňajkách sa presunieme do Lipice, kde navštívime svetoznámy žrebčín s chovnou stanicou známych lipicánov. Po prehliadke žrebčína budeme pokračovať do mesta Koper, jediného slovinského prístavu. Prehliadka mesta – Brána Muda, Prešernovo námestie s de Ponteho fontánou a kostolom sv, Bassa, Titovo námestie s Pretoriánskym palácom, katedrálou nanebovstúpenia Panny Márie a rotundou sv. Jána Krstiteľa, Námestie Brolo, Rybárske námestie. Po prehliadke mesta sa presunieme do perly slovinského Jadranu, do mestečka Piran, ktoré Vás očarí talianskou atmosférou Prejdeme sa po Tartiniho námestí s Benátskym domom a katedrálou sv. Juraja, zmenšeninou benátskej Campanili na námestí sv. Marca. Budeme pokračovať v prehliadke mesta – kostol Panny Márie Snežnej, kostol sv. Františka, námestie 1. mája, mys cape Madona s novogotickým majákom, kostol sv. Klementa. Na záver prehliadky sa prejdeme po Prešernovom nábreží, ktoré je lemované množstvom krčmičiek, z ktorých je nádherný výhľad na Jadran. V podvečerných hodinách návrat na ubytovanie.

Strava : Raňajky
4.deň

Po raňajkách sa vydáme do Mariboru, druhého najväčšieho slovinského mesta. Prehliadka centra - Námestie Glavni trg s morovým stĺpom P. Márie, stará radnica Rotovž, katedrála sv. Jána Krstiteľa a nám. Slomškov trg s divadlom, prístavná časť Lent s nábrežím rieky Drávy. Po prehliadke mesta odchod na Slovensko. Príchod na Slovensko v nočných hodinách.

Strava : Raňajky

3x hotel s raňajkami

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu CK, povinné zákonné poistenie CK

Cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie 2 Eur/ os./ deň, vstupy v rámci prehliadok –vodopád Savica – 3 EUR, jaskyňa Postojna 25,80 EUR, loďka na Bledský ostrov – 12 EUR, Predjamski grad 10 EUR, pobytovú taxu cca. 2 Eur/ os./ noc, príplatok za jednolôžkovú izbu 75 Eur/ 3 noci

Komplexné cestovné poistenie (2€/deň/os.)
2 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (75€)

povinné

75 €

Dokumenty

Kontakt

Žerotínova bašta 13, 940 01 Nové Zámky
ckbontour@ckbontour.sk
+421 944 258 012