0944 258 012 | CKBONTOUR@CKBONTOUR.SK

Pod toskánskym slnkom

Kategória Akcia
Destinácia Toskánsko
Dĺžka pobytu 5 dni 2 noci
Doprava luxusným autobusom
Typ stravy 2x raňajky

Spoznajte romantické Toskánsko a vydajte sa na miesto posiate vinicami, olivovými hájmi a záplavou slnečných lúčov 

OCHUTNÁVKA VÍNA V CENE

Termíny

1.deň

Odchod v poobedných hodinách zo Slovenska, tranzit cez Rakúsko, do Talianska.

2.deň

Ráno príchod do Bologne, mesta v ktorom sa nachádza najstaršia univerzita na svete. Prehliadka historického centra s domami postavenými s neomietnutých teháll, ktoré pre svoju farbu dali aj prezývku tomuto mestu Bologna Rosso (červená), Nám. Piazza Maggiore, kostol San Pietronio, Piazza Nettuno, Palazzo Comunale. Poobede voľný program, počas ktorého nemôžete vynechať návštevu niektorej s vynikajúcich reštaurácií vychýrenej bolonskej kuchyne, podvečer ubytovanie, nocľah.

3.deň

vychýrenej bolonskej kuchyne, podvečer ubytovanie, nocľah. 3.deň – Raňajky, presun do San Gimignana, mestečka známeho množstvom veží a ve- žičiek, prehliadka mesta – bazilika di Santa Maria Assunta, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna, ochutnávka svetoznámej zmrzliny. Potom presun do mesta Siena, prehliadka mesta - Bazilika sv. Dominika, Duomo, Dom sv. Kataríny Sienskej, Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia na námestí Piazza del Campo, kde sa každoročne ko- najú známe dostihy Pallio, voľný program, poobede presun na ochutnávku vína Chiantty jedného z najznámejších svetových vín, ochutnáme však aj výborný olivový olej a aj mandľové sušienky. Večer presun na ubytovanie, nocľah.

Strava : Raňajky
4. deň

Po raňajkách prehliadka kolísky renesancie, Florencie - Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria, kópia Michelangelovho Dávida, Bazilika Santa Croce, Giottova zvonica Kampanila, chrám Santa Maria del Fiore, most Ponte Vecchio – sídlo florent- ských zlatníkov, baptistérium San Giovanni, bazilika San Lorenzo, možnosť návštevy slávnej galérie Uffizi s viac ako 4.000 obrazmi. Po prehliadke odchod na Slovensko.

Strava : Raňajky
5. deň

Príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

2x hotel s raňajkami

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu CK, PZP CK, ochutnávka vína Chiantty

Cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie 2 Eur/os./deň, vstupy vrámci prehliadok cca 20 eur , pobytovú taxu cca 2 Eur/os./noc,

Komplexné cestovné poistenie (2€/deň/os.)
2 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu (70€)
povinné
70 €